z1 z2 z3 z4

Szkoła Języka Polskiego im. św. Wojciecha

WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2018-2019!

O Nas

Szkoła Języka Polskiego im. Św. Wojciecha działa od prawie 65 lat na terenie dzielnicy Port Richmond w Filadelfii.  Jest instytucją niedochodową, współpracującą z parafią Św. Wojciecha. Placówka nasza należy do Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Nowym Jorku. Lekcje obywają się w każdą sobotę w budynku szkolnym kościoła St. George przy 2700 E. Venango St. (skrzyżowanie ulic Venango i Edgemont).

Celem szkoły jest nauczanie dzieci i młodzieży języka polskiego oraz zapoznawanie uczniów z polską kulturą, historią i tradycjami. Szkoła prowadzi zajęcia dla dzieci od 3 roku życia, dla młodzieży w wieku szkolnym i licealnym, oraz dla osób dorosłych. Oprócz nauki języka polskiego, historii, geografii i religii oferujemy także bogaty program zajęć pozaszkolnych takich jak tańce ludowe, zajęcia wokalne, kółko plastyczne, zajęcia sportowe i nauka języka angielskiego i polskiego dla dorosłych. Ponadto przy naszej szkole działa prężnie drużyna zuchów i harcerzy.

Oprócz zajęć programowych, w szkole organizowane są liczne konkursy dla uczniów oraz imprezy szkolne dla dzieci i rodziców. Nauczyciele wraz z uczniami przygotowują różnego rodzaju występy, które są prezentowane na terenie szkoły oraz poza nią. Nasza szkoła uczestniczy również aktywnie w życiu lokalnej Polonii, starając się wzbogacić swoją obecnością liczne wydarzenia i uroczystości upamiętniające narodowe święta Polski.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych ofertą edukacyjną naszej szkoły, bądź chęcią jej wsparcia i prosimy o kontakt z dyrektor Danutą Eichler drogą telefoniczną 267-251-3776 lub e-mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.