O Nas

Szkoła Języka Polskiego im. Św. Wojciecha działa od prawie 65 lat na terenie dzielnicy Port Richmond w Filadelfii.  Jest instytucją niedochodową, współpracującą z parafią Św. Wojciecha. Placówka nasza należy do Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Nowym Jorku. Zajęcia lekcyjne odbywają się w budynku przy Kościele św. Wojciecha przy 2645 E. Allegheny Ave. (skrzyżowanie ulic Allegheny i Edgemont).

Celem szkoły jest nauczanie dzieci i młodzieży języka polskiego oraz zapoznawanie uczniów z polską kulturą, historią i tradycjami. Szkoła prowadzi zajęcia dla dzieci od 3 roku życia, dla młodzieży w wieku szkolnym i licealnym, oraz dla osób dorosłych. Oprócz nauki języka polskiego, historii, geografii i religii oferujemy także bogaty program zajęć takich jak tańce ludowe, zajęcia wokalne i nauka języka angielskiego i polskiego dla dorosłych.

Oprócz zajęć programowych, w szkole organizowane są liczne konkursy dla uczniów oraz imprezy szkolne dla dzieci i rodziców. Nauczyciele wraz z uczniami przygotowują różnego rodzaju występy, które są prezentowane na terenie szkoły oraz poza nią. Nasza szkoła uczestniczy również aktywnie w życiu lokalnej Polonii, starając się wzbogacić swoją obecnością liczne wydarzenia i uroczystości upamiętniające narodowe święta Polski.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych ofertą edukacyjną naszej szkoły, bądź chęcią jej wsparcia i prosimy o kontakt z dyrektor Danutą Eichler drogą telefoniczną 267-251-3776 lub e-mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.